Неоромантизм в творчості Наталії Мартинюк
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.14.2018.150936Ключові слова:
творчість Наталії Мартинюк, Одеська художня школа, неоромантизм, графіка, живопис, композиціяАнотація
Досліджено своєрідність індивідуального стилю творчості художниці, викладача Одеського художнього училища Н. О. Мартинюк. Виявлені і досліджені мотиви і образи: «жінка, квіти і трави», «музика», «поезія», «образ міста», «кристали». Розглянуто імпровізаційний характер творчого процесу. Художній аналіз показує вплив декоративного мистецтва на масштабну стилізацію станкової графіки та живопису. Проведено художньо-стилістичний аналіз композицій. Проаналізовано структури, засновані на «силових лініях» і ритмах авангарду початку ХХ століття. Показаний взаємозв’язок творчості Мартинюк зі світовою мистецькою спадщиною. Зроблений висновок, що поетичний зміст творів художниці можна охарактеризувати як неоромантизм, а форму — як полістилізм
Посилання
Kandinskiy V. V. Zhivopis kak chistoe iskusstvo // Kandinskiy V. V. Izbrannyie trudyi po teorii iskusstva: V 2 t. Moskva: Gileya, 2001. T. 1. S. 261–266.
Lagutenko O. A. Ukrayins`ka grafika XX stolittya. Ky`yiv, 2011. 184 s.
Nekrasova-Karateeva O. L. Znanie i ekperiment, material i obraz, remeslo i artistizm! URL: http://glassceram.ru/wp-content/uploads/2013/04/SPb-Ceramic-and-Glass-60y-2015.pdf (data zvernennya: 8.12.2017).
Prahov N. A. Mihail Aleksandrovich Vrubel / Vrubel. Perepiska. Vospominaniya o hudozhnike // Vstup. stattya E. P. Gomberg-Verzhbinskoy, Yu. N. Podkopaevoy. Leningrad: Iskusstvo, 1976. S. 171–223.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ольга Тарасенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.